Close

Zasady gry w padla

Kort do padla ma kształt prostokąta o wymiarach 10 x 20 m. Kort jest w połowie podzielony siatką. Kort do padla jest otoczony szklanymi oraz metalowymi siatkami, które w szczycie mają 4 m wysokości.

W padlu piłka do gry jest wprowadzana serwisem ”z dołu”. Pierwszy serwis, w każdym gemie, gra się z prawej strony, a następnie jest kolejno zmieniany pomiędzy lewą i prawą stroną. Piłka po zaserwowaniu powinna odbić się od nawierzchni po stronie przeciwnika, po przekątnej, w tzw. polu serwisowym.

Punktacja w padlu jest podobna do punktacji występującej w tenisie. Punkty liczymy odpowiednio 15-30-40 – kolejny punkt oznacza wygraną gema. Zwycięstwo w secie następuje po osiągnięciu 6 gemów, przy czym konieczne jest uzyskanie przewagi dwóch gemów. Tiebreak jest rozgrywany  przy stanie 6-6. Mecze padlowe są zazwyczaj rozgrywane do 2 wygranych setów.