test

Łódź – wspieramy budowę kortów do gry w padel

Przy klubie tenisowym Pomorska Tenis Club powstały właśnie dwa korty do gry w padel łódzkie. Jest to kolejne miejsce na padlowej mapie Polski. Cieszymy się tym bardziej, że braliśmy bezpośredni udział w tym projekcie, począwszy od rozmów z inwestorami, które odbyły się jeszcze wczesną jesienią 2019 roku. To kolejny obiekt, który z dumą wspiera Padel Team – Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Padla w Polsce.

Do dyspozycji klubowiczów są dwa korty – jeden zadaszony, zamontowany na hali o maksymalnej wysokości 7,5 m (pomiar dokonywany ze środka kortu). Minimalna wysokość wynosi niecałe 6 metrów, mierzona jest około jednego metra od bocznej ściany kortu na zewnątrz. Oznacza to, że minimalna wysokość hali jest większa niż 6 m, jeśli brać pod uwagę powierzchnię kortu i wysokość pozostającą do dyspozycji zawodników. Drugi kort został z kolei zamontowany tuż obok i daje możliwość gry na świeżym powietrzu poza sezonem zimowym. Możliwe jest, że jeszcze w roku 2021 r. kort ten zostanie zadaszony, by zapewnić klubowiczom możliwość gry zimą jednocześnie na dwóch kortach.

W hali znajdują się ławeczki umożliwiające zawodnikom przygotowanie się do rozgrywki. Hala do gry w Padel w Łodzi jest połączona z kompleksem tenisowym specjalnym tunelem, dzięki któremu zawodnicy mogą swobodnie przemieścić się do szatni nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z budowy tego obiektu. Tymczasem zachęcamy do odwiedzin w tym obiekcie:

Pomorska Tenis Park
Pomorska 431a, 92-735 Łódź
pomorskatenispark.pl

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.