test

Korty do padla w Poznaniu – gratka dla miłośników sportu

Padel to dyscyplina, która zyskuje na popularności w całej Polsce. Wielkopolanie do tej pory mogli jedynie śledzić rozwój infrastruktury sportowej w innych województwach, lecz sami nie mieli okazji do wyjścia na kort i chwycenia w dłoń rakiety. Wszystko zmieniło się w listopadzie, gdy w Poznaniu powstały pierwsze korty do padla.

Gdzie znajdują się korty do padla w Poznaniu?

Przy wyborze lokalizacji kortów do padla pojawiło się kilka opcji na terenie całego miasta. Ostatecznie jednak wybór inwestora – fińskiej spółki Nestia – padł na osiedle Piastowskie znajdujące się tuż przy Warcie. To właśnie tam mieszczą się Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji i na ich obszarze znalazło się jeszcze miejsce dla kortu do padla. To kolejna, obok bowlingu, siatkówki plażowej i tenisa dyscyplina sportowa dostępna dla mieszkańców Poznania i okolic.

Korty do padla Poznań – inwestycja zrealizowana przez Padel Team Polska

Dzięki inwestycji biznesmenów z Finlandii (Tuomas Asunmaa i Juha Karjalainen) oraz realizacji inwestycji przez Padel Team Polska miłośnicy padla oraz ci, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w grze, będą mieli ku temu okazję.

Korty do padla w Poznaniu – najważniejsze informacje

Chcesz zagrać w padla? Teraz masz ku temu najlepszą okazję. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje, które pomogą Ci zaplanowaniu pierwszej lub kolejnej wizyty w nowym obiekcie, który powstał właśnie w Poznaniu.

Gdzie znajdują się korty do padla w Poznaniu? Jak dojechać do obiektu sportowego?

Lokalizacja kortów do padla jest bardzo wygodna i dostępna dla wszystkich mieszkańców. Inwestor wybrał pod nią teren należący do POSiR znajdujący się na osiedlu Piastowskim 106A. Przebiegająca obok Wartostrada gwarantuje wygodny i szybki dojazd. Do wyboru masz komunikację miejską (przystanek Rondo Starołęka) lub własny samochód (od ul. Zamenhoffa drogą przy Zespole Szkół Samochodowych).

W jakich godzinach można zagrać? Dni i godziny otwarcia kortów

Nowopowstałe korty do padla w Poznaniu są dostępne dla graczy:

  • w dni powszednie od 7 do 22;
  • w soboty, niedziele i święta od 8 do 21.

Jeżeli chodzi o warunki pogodowe, to oczywiście sporo zależy od temperatury powietrza, opadów, wiatru. Jednak jest to kwestia na tyle indywidualna, że korty do padla działają przez cały rok, a amatorzy gry pod chmurką znajdują się także zimą. Dlatego dobrze jest przed zaplanowaną wizytą w obiekcie sportowym skontaktować się np. telefonicznie i zarezerwować kort.

Czy każdy może grać w padla?

Padel to dość młoda dyscyplina, al rozwijająca się niezwykle prężnie także w Polsce. Na świecie jest znana od kilku dekad i cieszy się dużą sympatią. Sporo wskazuje też na to, że u nas też się zadomowiła. Wiele osób nie miało z nią jeszcze styczności, więc szukają okazji do rozegrania debiutanckich meczów. W Poznaniu będzie to teraz możliwe w profesjonalnym ośrodku. Fakt, że w obiekcie jest możliwość wypożyczenia sprzętu, a także podpatrzenia, jak grają inni pozwala rozpocząć przygodę z padlem również amatorom.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.