test

Kiedy zmienić rakietę do padla na nową?

Grasz w padel i zastanawiasz się, czy przyszedł już czas na wymianę rakiety na nową? Podpowiadamy, kiedy warto pokusić się o nowy sprzęt i jakie korzyści może przynieść Ci wymiana rakiety do padla na nową.

Rakieta do padla – sprzęt dla początkujących

W przypadku każdego sportu, który wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, na początku swojej przygody zaleca się korzystanie z podstawowych modeli. Takie rozwiązanie ma dwie korzystne strony.Po pierwsze, ucząc się, musisz na początku przyswoić podstawy techniki trzymania rakiety, uderzania nią w piłkę, prowadzenia uderzenia czy także poruszania się po korcie do padla. Zaawansowany sprzęt wcale ie musi okazać się w tym kontekście pomocny, a wręcz przeciwnie.Po drugie, podstawowa rakieta z pewnością okaże się rozwiązaniem tańszym w zakupie. Jeśli dopiero próbujesz swoich sił w padlu i nie masz jeszcze przekonania, czy rzeczywiście jest to sport dla Ciebie, lepiej zainwestować mniejsze pieniądze w podstawową rakietę, która na początku i tak okaże się wystarczająca.O tym, jak wybrać rakietę, dowiesz się z naszego poradnika: Jak wybrać odpowiednią rakietę do Padla?

Kiedy przychodzi czas na zmianę rakiety do padla?

Wraz z nabywaniem coraz to bardziej zaawansowanych umiejętności oraz eksploatacją rakiety, nieuchronnie będzie zbliżał się moment, kiedy korzystna okaże się jej wymianą na nową. Oczywiście nie unikniesz tego, kiedy Twoja dotychczasowa rakieta ulegnie uszkodzeniu – wówczas nie tylko nie będziesz w stanie wykorzystać swojego pełnego potencjału, ale także zaczną przydarzać Ci się techniczne błędy, a nawet możliwe będzie stworzenie pewnego zagrożenia dla siebie, swojego partnera w grze bądź przeciwnika.

Powiększ arsenał swoich zagrań dzięki nowej rakiecie

Okrągłe rakiety do padla, przeznaczone dla początkujących, są zaprojektowane w taki sposób, aby można było nimi łatwo manewrować i nauczyć się podstaw wyprowadzania uderzenia, a następnie doskonalić swoje umiejętności, m.in. ich technikę i precyzję.Jeśli zatem podstawowa rakieta nie pozwala Ci wykonywać uderzeń z taką siłą i precyzją, na jakiej Ci zależy, przyszedł czas na zmianę. Na etapie wyboru musisz wziąć pod uwagę to, na czym Ci zależy.Jeśli potrzebujesz zwiększyć siłę swojego uderzenia, możesz zdecydować się na cięższą rakietę. Musisz jednak wziąć pod uwagę to, że spadnie wtedy Twoja dynamika, dlatego wymagana będzie praca nad tym parametrem.Dobrym wyborem okaże się rakieta typu diamond. Kształt odwróconej piramidy i zwiększona masa u góry umożliwia wykonywania silnych uderzeń. Musisz jednak dobrze nad nią panować, ponieważ po uderzenie sweet pointem może nieco drżeć.Jeśli Twoją mocną stroną jest technika uderzenia, możesz wybrać rakietę z rdzeniem wykonanym z pianki. Mocne uderzenia przychodzą dzięki nim z dużą łatwością, jednak znacznie trudniejsza jest kontrola.Jeśli z kolei kontrola uderzenia nie jest Twoją mocną stroną, zdecyduj się na rakietę z rdzeniem z tworzywa EVA, które gwarantuje znacznie lepszą kontrolę.

Szukaj rakiety optymalnej dla siebie

Jeśli bierzesz udział w turniejach i rozgrywkach ligowych i szukasz możliwie jak najwięcej rozwiązań, które pomogą Ci zyskać przewagę nad przeciwnikiem, to rakieta na pewno jest jednym z tych obszarów, które mają potencjał do wypracowania tej przewagi. Na rynku pojawia się coraz więcej hybrydowych typów rakiet, przystosowanych do różnych stylów gry. Na zaawansowanym poziomie warto je wypróbowywać, aby znaleźć rozwiązanie dostosowane do swoich preferencji.
Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.