test

Sport w mieście? Spróbuj padla!

Mieszkanie w centrum miasta nie sprzyja aktywności fizycznej. Ograniczona przestrzeń otwarta i przepełnione siłownie niestety nie pozwalają zbyt komfortowo rozruszać kości i zadbać o swoje zdrowie i kondycję. W takiej sytuacji proponujemy spróbować czegoś nowego. O czym mowa? O padlu! Poznaj ten sport i przekonaj się, że warto zacząć go uprawiać.

Czym jest padel?

Padel to gra rakietowa, która w ostatnich latach znalazła się na szybko wznoszącej się fali popularności. Jest to swoiste połączenie tego, co najlepsze w tenisie ziemnym oraz popularnym wśród mieszkańców dużych miast squashu.

Po dwóch stronach kortu, oddzielonych siatką, stają naprzeciwko siebie debliści lub singliści (jednak najczęściej w padel gra się w parach). Gra wygląda bardzo podobnie do tenisowego debla, jednak nie bez kozery wspomnieliśmy o tym, że zawiera również elementy squasha. Kort do padla otoczony jest bowiem z każdej strony ścianami, które biorą udział w grze. Piłeczkę możesz odbijać od ściany, przez co wymiany są długie i wzbudzają wiele emocji zarówno wśród graczy, jak i widowni.

Punktacja w padlu jest taka sama jak w tenisie ziemnym, dzięki czemu już od samego początku zasady tej gry są jasne dla każdego.

Jak wygląda kort do padla?

Kort do padla przypomina kort do tenisa ziemnego. Różnicą są wymiary – debliści grają na korcie o wymiarach 20×10 metrów, a singliści 20×6 metrów. Kort otoczony jest stalowym ogrodzeniem, które jest wypełnione szklanymi panelami. Nawierzchnię kortu do padla stanowi sztuczna trawa.

Dlaczego warto grać w padel?

Padel to gra, która niesie wiele satysfakcji i korzyści dla osób, które próbują w nich swoich sił. Właśnie dlatego jego popularność rośnie tak szybko w wielu krajach Europy.

Padel to sport dla każdego

Padel nie jest grą obciążającą, dlatego mogą w nią grać osoby w każdym wieku. Znaczenia nie ma tu również Twoja kondycja fizyczna. Trzykrotnie mniejsza powierzchnia kortu do padla, w porównaniu z kortem do tenisa ziemnego, nie wymaga dużej wytrzymałości, ponieważ nie musisz biegać tak dużo jak na korcie tenisowym.

Grając w padel rozwiniesz całe ciało, w szczególności nogi, pośladki i ręce. Wzmocnisz także swoje serce, poprawisz koordynację ruchową i znacznie obniżysz poziom stresu.

Nie potrzebujesz dużej ilości sprzętu

Gra w padel nie wymaga używania dużej ilości specjalistycznego sprzętu. Potrzebujesz jedynie przeznaczone do padla rakietę i piłeczkę oraz zwykły strój sportowy. Pamiętaj jednak, że w wielu klubach możesz wypożyczyć rakietę i piłeczkę.

Gdzie zagrać w padel?

Ze względu na rosnąca popularność padla w Polsce korty powstają w kolejnych miejscowościach, a coraz większa liczba polskich miłośników tej gry, ma dostęp do niezbędnej infrastruktury. Najwięcej kortów znajduje się obecnie w województwach mazowieckim i śląskim. Na brak infrastruktury nie mogą narzekać także mieszkańcy województw pomorskiego i małopolskiego.

Sprawdź, gdzie znajdują się korty do padla w Polsce i wybierz się do najbliższej lokalizacji, aby spróbować swoich sił w tym wspaniały sporcie.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.