test

Popularność padla na świecie – najlepsze miejsca do gry

Padel jest Twoją pasją, ulubionym sportem, w który starasz się rozwijać, a także sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu? Szukasz ciekawych resortów z kortami do padla, w których możesz rozwinąć swoje umiejętności, wziąć udział w rozgrywkach i poobserwować profesjonalistów, a przy okazji zrelaksować się i odpocząć od codzienności?  Poznaj ciekawe miejsca w Europie, w których padel jest grą na pierwszym miejscu.

Popularność padla na świecie

Padel jest najszybciej rozwijającym się sportem na świecie. Wykiełkował w krajach hiszpańskojęzycznych, a obecnie zdobywa popularność w innych krajach, również w Polsce. Szacuje się, że obecnie na całym świecie uprawia go kilkanaście milionów osób – zarówno amatorów, dla których jest to znakomita rozrywka i sposób na bezpieczną aktywność, jak również profesjonalistów i sportowców innych dyscyplin, którzy traktują go jako uzupełnienie swojego treningu.

Nic zatem dziwnego, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się resorty turystyczne i sportowe campy, które mają własne korty do padla, prowadzą zajęcia, treningi, obozy i organizują rozgrywki. Padel jest dla miłośników tej gry znakomitym sposobem na spędzanie urlopu, dlatego przedstawiamy kilka ciekawych miejsc, w których możesz się zrelaksować, rozwijając swoje umiejętności gry w padel.

Najlepsze miejsca do gry w Europie

Na naszej stronie znajdziesz informacje, gdzie znajdują się wszystkie czynne korty do padla w Polsce. Jednak w Europie również nie brakuje znakomitych ośrodków i campów, w których możesz trenować i wypoczywać. Poznaj je.

Hiszpania

Hiszpania to ojczyzna tego sportu i właśnie w tym kraju znajduje się najwięcej ośrodków z kortami do padla. Gdzie warto się wybrać, aby przyjemnie spędzić czas i bez reszty oddawać się swojej ulubionej dyscyplinie?

Padel Costa Calvià – jest to klub położony na Majorce, które spełnia najwyższe światowe standardy. Znajduje się w nim aż 7 kortów do padla, na których możesz towarzyska grać z przyjaciółmi, brać udział w rozgrywkach lub trenować z profesjonalistami. To właśnie tam organizujemy nasz Padel Camp.

Kurort Tamarit Beach – położony na Morzem Śródziemnym w pobliżu miejscowości Tarragona. Jeden z najlepszych obozów, w których możesz grać w padel w czasie swoich wakacji.

Kemping Valldaro – z kortu do padla mogą korzystać zarówno goście campu, jak i osoby z zewnątrz. Nie musisz mieć własnego sprzętu, rakiety możesz bowiem wypożyczyć na miejscu.

Kemping Riu – znajduje się w turystycznej miejscowości, odwiedzanej chętnie przez miłośników sportu.

Eurokemping – położony na bajecznej Costa Brava. Możesz korzystać tam nie tylko z kortu do padla, ale też z boisk do innych dyscyplin.

Kemping La Ballena Alegre – niezwykle popularny kemping z dwoma nowoczesnymi kortami do padla.

Kemping Estrella de Mar – raj dla miłośników padla. Znajduje się ośrodek z aż 20 kortami do padla oraz kortami do tenisa ziemnego.

Kemping La Noguera – ośrodek uwielbiany przez miłośników padla, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Ustaw Camping & Bungalow Resort – ośrodek z trzema kortami do padla, na których co roku rozgrywane są turnieje dla zawodników wszystkich kategorii wiekowych.

Kemping i bungalowy Vendrell Platja – ośrodek z luksusowymi kortami do padla, a także boiskiem do koszykówki, gry w bule oraz stoły do ping-ponga. W sezonie letnim organizowane są tam rozgrywki różnych dyscyplin sportowych.

Francja

Padel popularny jest także we Francji. Jeśli zatem chcesz spędzić swoje wakacje w tym kraju, a jednocześnie pograć w padel, możesz odwiedzić tamtejsze ośrodki. Gdzie się udać?

Kemping L’Air Marin – miejsce z dużą liczbą obiektów do różnych dyscyplin sportowych, w tym z dwoma kortami do padla.

Klub kempingowy Farret – spędzając wakacje w tym resorcie możesz grać nie tylko w padel, ale też korzystać z licznych obiektów sportowych do różnych dyscyplin, m.in. fitnessu czy siatkówki.

Włochy

Miejsc wypoczynkowych z kortami do padla nie brakuje też we Włoszech. Gdzie udać się, aby móc uprawiać swój ulubiony sport i korzystać ze śródziemnomorskiego słońca?

Camping Village Rocchette – padel w Toskanii? Jeśli masz ochotę na taki wypad, wybierz właśnie ten resort.

Wioska Belvedere – ośrodek położony w pobliżu malowniczego jeziora Garda. Znajduje się tam bardzo popularny w okolicy kort do padla.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.