test

To dobry moment, by zainwestować w klub do Padla. Używane korty obniżają inwestycję.

Na początku 2021 roku portal slaskibiznes pisał swoim artykule o rosnącej popularności Padla. Wówczas w naszym kraju funkcjonowało zaledwie kilka klubów do gry w Padla a najważniejszym centrum tego sportu w Polsce była Warszawa.

Aktualnie (stan na październik 2023) Padel w naszym dynamicznie się rozwija, dzięki czemu zawodnicy mogą rywalizować już na ponad 100 kortach w 26 miastach. To ponad dwukrotny wzrost w stosunku do 2021 r. Ważnym regionem jest południowa Polska, w tym w szczególności śląsk.

Tutaj między innymi ma swoją siedzibę polski producent kortów do Padla – firma PASO XL Sp. z o.o. To firma, która eksportuje swoje konstrukcje między innymi na Bałkany oraz do Skandynawii. Ważną gałęzią działalności firmy są – oprócz kortów nowych – korty używane. Takie konstrukcje stwarzają rozsądną okazję do obniżenia kosztu całej inwestycji w klub do gry w Padla. Firma PASO XL dysponuje w Orzeszu magazynem nowych i używanych kortów do Padla i zachęca potencjalnych inwestorów do odwiedzenia tego miejsca.

“W 2018 roku sprowadziliśmy do Polski nasze pierwsze korty do Padla czym chcieliśmy pobudzić rynek i obniżyć barierę wejścia w ten sport od strony inwestycyjnej. Dwa lata później rozpoczęliśmy produkcję własnych kortów, które sprzedajemy do najbardziej prestiżowych lokalizacji w Europie. Niezmiennie stawiamy jednak również na sprzęt z drugiej ręki by nadal z dużą siłą stymulować rozwój Padla w Polsce obniżając próg inwestycyjny dla mniejszych podmiotów. To dla naszego rynku, który nadal jest rynkiem wschodzącym, ważne z perspektywy budowania skali i szybkiej dynamiki rozwoju.”

Śląsk jest wciąż dla dyscypliny Padel regionem z olbrzymim potencjałem. Aktualnie na śląsku w Padla można zagrać w Tychach, Jaworznie, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Żorach i w Porębie. Obiekty w tych miastach oferują łącznie 13 kortów, zarówno w wersji indoor jak i outdoor. Jak na region, którego ludność wynosi ponad 4 500 000 mieszkańców to nadal niewiele. Potencjał inwestycyjny jest wobec tego olbrzymi a skala ryzyka znikoma z uwagi na dynamicznie rozwijające się środowisko Padlistów oraz szybko rosnącą świadomość potencjalnych klientów o tej dyscyplinie sportu.

“To co w Padlu wyjątkowe i znamienne, to że klienci odwiedzają różne kluby zasilając tym samym popularność Padla w regionie. I to niezależnie od tego, w którym klubie zaczynali swoją przygodę z Padlem. Szczerze mówiąc, nie zaobserwowałem takiego trendu z tak silną tendencją w innych sportach. To dla nas niezwykle ważne i budujące. I chcemy by taka moda i preferencje utrzymywały się jak najdłużej.” – zdradza przedstawiciel klubu Padelteam Tychy.

Biorąc pod uwagę liczby oraz statystyki jasne jest, że w najbliższym czasie nasz region zasilą nowe kluby do gry w Padla. Jest to bowiem dobry moment na powstawanie takich klubów zarówno od strony sportowej, jak i inwestycyjnej a dyscyplina sportu ciągle zyskuje na popularności. To z pewnością dla potencjalnych inwestorów znakomite informacje.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.