test

Inwestycja w kort do padla – co warto wiedzieć?

Padel to sport, który w Polsce zdobywa coraz większe rzesze oddanych fanów. Jest to gra, która zapewnia znakomitą rozrywkę, a jednocześnie pozwala bezpiecznie i skutecznie pracować nad formą fizyczną osobom w każdym wieku, niezależnie od poziomu wysportowania. Rosnące zainteresowanie padlem to także możliwości dla inwestorów. Sprawdź, co warto wiedzieć o inwestycji w kort do Padla w Polsce.

Jak wygląda proces budowy kortu do padla?

Budowa kortu do padla wymaga wykonania profesjonalnych robót budowlanych i montażowych. Ich specyfika zależy m.in. o rodzaju kortu, np. tego, czy kort ma znaleźć się w hali sportowej, czy też będzie znajdował się na otwartym terenie. W tym drugim przypadku konieczne jest wykonanie prac ziemnych, które mają na celu przygotowanie stabilnej i bezpiecznej powierzchni pod kort.

Produkcja kortu do padla obejmuje także montaż i kotwiczenie całej konstrukcji za pomocą śrub rozprężnych ze stali nierdzewnej. Konstrukcja powstaje z trwałych i wytrzymałych profili stalowych. Ściany z kolei muszą powstać z grubego i wytrzymałego szkła.

Wykończenie kortu wymaga też położenia sztucznej trawy lub innej przeznaczonej do gry w padel nawierzchni. W przypadku wielu kortów koniecznym elementem jest instalacja efektywnego oświetlenia, które umożliwi granie po zmierzchu lub poprawi warunki widoczności wewnątrz hali.

Kort do padla – cena budowy

Kort do padla to specjalistyczna infrastruktura, która jest inwestycją budowlaną. Na koszt budowy kortu do padla składają się m.in.:

  • przygotowanie powierzchni pod kort;
  • rodzaj budowanego kortu (kort do debla, do gry singlowej lub korty turniejowe z transparentnymi szybami);
  • wyposażenie kortu, m.in. rodzaj nawierzchni, oświetlenie;
  • transport niezbędnych materiałów;
  • instalacja wszystkich elementów;
  • zakup niezbędnych materiałów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje budowa kortu do padla w Twoim klubie sportowym, skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci ofertę.

Czy warto inwestować w korty do padla?

Na to pytanie oczywiście inwestor musi odpowiedzieć sobie samodzielnie, aczkolwiek istnieje wiele okoliczności, które mogą sprawić, że klub sportowy z kortami do padla stanie się dochodowym biznesem.

  • Padel zyskuje na popularności, a w jego promocję angażuje się coraz więcej znanych osobistości, w tym również czynnych sportowców.
  • W Polsce ciągle nie ma wystarczająco rozbudowanej infrastruktury do gry w padel. Dlatego inwestycja poczyniona w tym momencie z dużym prawdopodobieństwem będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników padla oraz rosnącej liczby osób, które słyszały o padlu i chciałyby spróbować zagrać, jednak nie mają dostępu do kortów.
  • Na powierzchni jednego kortu do tenisa ziemnego zmieszczą się trzy korty do padla. Daje to możliwość korzystania z usług klubu znacznie większej liczbie osób jednocześnie.
  • Powierzchnia ścian kortu do padla może zostać potencjalnie wynajęta jako powierzchnia reklamowa, co dodatkowo zwiększy przychodu klubu lub ośrodka sportowego.

Zainwestuj w korty do padla i zwiększ opłacalność prowadzenia swojego klubu lub ośrodka sportowego. Najwyższej jakości korty powstaną dzięki Twojej współpracy z firmą Paso XL.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.