Close
Pierwsze spotkanie z Padlem. Co właściwie daje mi gra w Padla?

Gdy spotkasz się z Padlem, będzie Ci bardzo trudno zapomnieć o tym spotkaniu, ponieważ uczucie do tego sportu wzrasta z minuty na minutę.

Wspaniałą rzeczą w Padlu jest to, że ten sport nie wymaga od Ciebie doskonałej kondycji fizycznej. Aby czerpać radość z Padla potrzebna ci będzie jedynie chęć poruszania się i spędzenia czasu na dobrej zabawie. Gdy masz rakietę, zabawa rozpoczyna się już z pierwszym serwem.

W przeciwieństwie do tenisa, w Padlu masz tzw. „drugą szansę”. Nawet jeśli stracisz pierwszą piłkę, do kontynuowania gry wystarczy ci dobre wyczucie przestrzeni, ponieważ piłka odbija się od ściany i wraca do ciebie. Oznacza to, że możesz ją znowu posłać do swoich przeciwników. Ta „pomoc” sprawia, że ​​szklana ściana za tobą jest twoim partnerem w grze. Trenerzy niemal zawsze radzą, aby pierwszą piłkę „odpuścić” i dać odbić jej się od ściany. Dlaczego? Cóż, jeśli serw twojego przeciwnika trafi bezpośrednio w ścianę – to punkt dla ciebie, ponieważ piłka musi najpierw dotknąć ziemi po twojej stronie kortu. Jeśli serw jest dobry i zostawiasz piłkę by odbiła się od ściany, dostajesz niejako dodatkowe 2-3 sekundy na reakcję, ustalenie w swojej głowie strategii kolejnego ruchu i znalezienie odpowiedniej pozycji by odegrać piłkę.

Wspaniałą rzeczą w Padlu jest to, że ten sport nie wymaga od Ciebie doskonałej kondycji fizycznej. Aby czerpać radość z Padla potrzebna ci będzie jedynie chęć poruszania się i spędzenia czasu na dobrej zabawie.

Interesującą rzeczą w Padlu jest właśnie serw. Podobnie jak w tenisie, musisz mieć świetną technikę, kontrolę rzutu i precyzyjne trafienie na dużej odległości. Zauważ jednak, że korty do Padla są mniejsze. Technika jest rzeczywiście wymagana, ale serw w Padlu jest zupełnie inny. Piłkę serwuje się zawsze z dołu i musi ona po przeciwnej stronie najpierw trafić w kort. Pułap uderzenia piłki nie może być wyższy niż na wysokości biodra. W przeciwnym razie popełniasz błąd i tracisz pierwszy serw. Po prawidłowym oddaniu serwu piłka musi uderzyć w kort przeciwnika ustawionego po przekątnej, tak jak w tenisie. Od tego momentu gra zaczyna się na dobre!

Padel ma wiele interesujących i konkretnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przedstawimy je w kolejnych materiałach. Tymczasem zapamiętaj fundamentalną rzecz! Najważniejszą rzeczą w Padlu jest dobra zabawa! Padel daje ci niesamowitą możliwość spotkania się z przyjaciółmi (lub poznania nowych ludzi), zabawy, zachowania znakomitej formy fizycznej i miłego spędzenia czasu!

 


 

Skomentuj

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Napisz do nas

WYPEŁNIJ FORMULARZ
WRÓCIMY Z ODPOWIEDZIĄ