test

Sprzęt do padla dla początkujących – co będzie potrzebne?

Chcesz zacząć przygodę z padlem i planujesz swoje pierwsze wyjście na kort? Zastanawiasz się, jaki sprzęt do padla będzie Ci potrzebny? Dowiedz się, co ze sobą zabrać, aby cieszyć się komfortową i bezpieczną grą.

Strój sportowy – w czym grać w padel?

Najwygodniejszym strojem do padla są oczywiście szorty i T-shirt. Podobnie jak w przypadku innych aktywności, możesz zdecydować się na podstawowe bawełniane modele lub ubrania z zaawansowanych technicznie tkanin, które oddychają i odprowadzają pot na zewnątrz. Aby wybrać właściwie, kieruj się przede wszystkim swoim komfortem. Oczywiście przy intensywnej grze znacznie lepiej spiszą się typowo sportowe stroje z technicznych tkanin.

Korty do padla w Polsce bywają otwarte przez cały rok oraz  godzinach wieczornych. Jeśli zatem przyjdzie Ci grać nieco chłodniejszą porą, warto mieć ze sobą sportowy dres.

Jakie buty do padla?

Na rynku nie brakuje specjalistycznych butów przeznaczonych do gry w padel. Jednak jako początkujący nie musisz od razu inwestować w zawodowy sprzęt. Warto pamiętać jednak o jednej rzeczy – w padel gra się na nawierzchni ze sztucznej trawy, wypełnionej dodatkowo piaskiem. Dlatego nawet jeśli nie na początku swojej przygody nie chcesz inwestować w profesjonalne obuwie do padla, na kort zabierz ze sobą buty z dostatecznie antypoślizgową podeszwą.

Wraz z biegiem czasu, stając się bardziej zaawansowanym graczem, na pewno docenisz obuwie z podeszwą o wysokim stopniu amortyzacji. Komfort podniesie także wentylacja, a wysoka trwałość i jakość wykonania sprawią, że buty do padla posłużą Ci na długo nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Rakieta do padla – jaką wybrać?

W padel gra się rakietami bez naciągu. W wielu ośrodkach sportowych w Polsce, które posiadają korty do padla, istnieje możliwość wypożyczenia rakiet. Jeśli w klubie w Twoim pobliżu nie ma takiej możliwości lub wolisz mieć własny sprzęt, możesz oczywiście zdecydować się na zakup własnej. Na początku postaw na rakietę okrągłą bądź w kształcie łzy. Są one znacznie łatwiejsze w obsłudze dla początkujących i pozwalają szybko nauczyć się podstawowych technik. Rakiety w typu diamond oraz różnego rodzaju hybrydy przeznaczone są raczej dla wprawionych graczy.

Kompleksowy poradnik wyboru rakiet do padla znajdziesz na naszym blogu w kategorii Aktualności.

Piłka do padla

Zasady gry w padel przewidują specjalny rodzaj piłek. Wyglądają one dokładnie tak, jak piłki do tenisa ziemnego. Różnicą jest jednak to, że mają niższe ciśnienie, przez ich sposób i siła ich odbicia od powierzchni kortu oraz ścian są optymalne i umożliwiają rozgrywanie widowiskowych wymian. W większości klubów możesz wypożyczyć piłki. Jeśli natomiast chcesz mieć swoje, znajdziesz je m.in. w naszym sklepie.

Pozostałe akcesoria

Strój sportowy, sportowe obuwie z antypoślizgową podeszwą, rakieta i piłka to podstawowe wyposażenie, jakie musisz mieć ze sobą na korcie do padla. Niewiele, prawda? To jedna z zalet tej dyscypliny. Nie wymaga dużej ilości sprzętu.

Oczywiście im częściej i bardziej intensywnie będziesz grać, tym częściej zaczniesz myśleć o nieco lepszym sprzęcie, takim, jak m.in:

  • oddychające i dobrze odprowadzające pot stroje sportowe;
  • wysokiej klasy obuwie do padla z odpowiednim stopniem amortyzacji i gwarantujące odpowiednią wentylację;
  • różne kształty rakiet, pozwalające opanowywać bardziej zaawansowane techniki uderzenia.

Twój komfort na korcie podniosą też dodatkowe akcesoria, po które możesz sięgać wraz z rozwojem swoich umiejętności i rosnąca częstotliwością wizyt na korcie. Należą do nich m.in. pokrowce i torby na rakiety do padla, nerki na piłki, ręczniki poprawiające chwyt, frotki wchłaniające pot, taśmy ochronne na rakiety. Wszystkie te akcesoria znajdziesz w sklepie Padel Team.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.