test

Rodzaje nawierzchni i wymiary kortów do padla

Korty do padla są obiektami sportowymi o specyfikacji umożliwiającej rozgrywanie rywalizacji zgodnej z zasadami gry, obowiązującymi w tym sporcie rakietowym. W ostatnich latach, ze względu na rosnącą popularność tej gry, korty do padla stały się opłacalną inwestycją, którą chętnie realizują właściciele czy zarządcy ośrodków sportowych, samorządy oraz prywatni przedsiębiorcy. Dowiedz się, czym charakteryzuje się nawierzchnia kortów do padla oraz jak wymiary kortów przekładają się na opłacalność tej inwestycji.

Jaką nawierzchnię spotykamy na kortach do padla?

Nawierzchnia stanowi bardzo istotny element kortów do padla, który bezpośrednio wpływa na jakość i komfort gry, m.in. poprzez sposób, w jaki od nawierzchni odbija się piłka, a także poruszanie się zawodników po korcie.

Amatorskie korty do padla, które możemy spotkać w starszych lub mało rozwiniętych ośrodkach sportowych, mogą charakteryzować się nawierzchnią betonową lub asfaltową. Jednakże realizowane obecnie inwestycje to znacznie bardziej zaawansowana infrastruktura.

Sztuczna trawa na kortach do padla

Produkcja kortów do padla z Padel Team Polska pozwala wybudować profesjonalne obiekty, które charakteryzują się m.in. komfortową i wytrzymałością nawierzchnią do gry. Jest nią sztuczna murawa, wykonana z polietylenowego runa skręcanego. Murawa wysypywana jest piaskiem kwarcowym. Jego ilość zależy od usytuowania kortu – na kortach zewnętrznych jest to najczęściej większa ilość, natomiast na kortach wewnętrznych mniejsza. Piasek ma za zadanie ustabilizowanie włókien, a także poprawę jakości odbijania się piłki.

Korty do padla realizowane z Padel Team Polska najczęściej pokryte są murawą Tournament 12 mm. Występuje ona w kolorach niebieskim lub zielonym.

Przygotowanie powierzchni pod kort

Dla zachowania jakości nawierzchni bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego podłoża. Koniecznie należy ułożyć warstwę nośną i system drenażowy, który umożliwi przenikanie cząstek wody, dzięki czemu nie będzie ona zbierać się na korcie. Tak przygotowane podłoże pozwoli Cieszyć się grą w różnych warunkach, a jedynymi problemami okażą się oblodzenie i zaśnieżenie.

Wymiary kortów do padla

Korty do padla występują w dwóch wariantach pod względem wymiarów:

  • korty do gry deblowej, o wymiarach 10×20 metrów;
  • korty do gry singlowej, o wymiarach 10×60 metrów.

W tym miejscu należy jednak podkreślić, że najpopularniejszą formą rozgrywki jest rywalizacja w deblu. Dlatego też najczęściej spotykanymi obiektami są właśnie korty przeznaczone do gry deblistów.

Jak powierzchnia kortów do padla wpływa na opłacalność inwestycji?

Łatwo wyliczyć, że na powierzchni jednego kortu do tenisa ziemnego zmieszczą się aż trzy korty do padla. Oznacza to, że na zamiast jednego obiektu możesz mieć w swoim ośrodku aż trzy, zajmujące taką samą powierzchnię. Tym samym w jednym czasie może korzystać z niego znacznie większa liczba miłośników sportu, co przekłada się na opłacalność prowadzenia klubu.

Korty do padla w Polsce możesz budować we współpracy z Padel Team Polska.

Facebook
Twitter
Reddit

Vi utvecklar Padel i Polen. Vi bygger en gemenskap. Vi för samman klubbarna för att spela Padel.

KONTAKTA
Adress:

Jesionowa 22/8.5, 40-158 Katowice

Adress e-post

tychy@padelteam.pl

Copyright 2023 padelteam.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.